1. Home >
  2. Hakusoh Globetrotters slaví výhru na 41. ročníku PBT

Hakusoh Globetrotters slaví výhru na 41. ročníku PBT

Evženie Votinská, 26.06. 2022 Aktuality

Závěrečný den 41. ročníku PBT měl původně na programu pět duelů, odehrál se však pouze jediný, finále mezi Hakusoh Globetrotters a Španělskem.

Ostatní zápasy, tedy obě semifinále, utkání o 3. a 5.místo, musely být kvůli počasí zrušeny. O umístění na 3.-6. místě tak rozhodly výkony týmů v základních skupinách.
Česko se díky vítězstvím nad Řeckem a Old World Baseball umístilo na konečné bronzové pozici a na výhru v turnaji si tak musí zase rok počkat.

Začátek finálového souboje mezi vítězi skupin Španělskem a Hakusoh Globetrotters byl několikrát odložen a hráči k němu nakonec nastoupili až ve 21:00 hod. Velké uznání patří všem, kteří se na hřišti zasloužili o to, že se zápas mohl po vytrvalém dešti odehrát.

Finále dlouho dominovali nadhazovači. Na straně Globetrotters českému publiku známý Ethan Skuija, jenž v dresu Tempa kraluje nadhazovačům v Extralize a své kvality prokázal i na mezinárodní úrovni. Španělé nominovali Ronalda Medrana. První body zápasu přišly až ve 4.směně, kdy odešla španělskému nadhozu přesnost a po sérii met zdarma, divokých nadhozů a úspěšného odpalu se ujali Globetrotters vedení 2:0. To už Skuiju na kopci vystřídal další hráč z české Extraligy, ostravský Alec Lemmon a ani proti němu se obávaní španělští pálkaři neprosadili. Další rána pro španělskou obranu přišla v dohrávce 5.inningu, kdy se i střídající nadhazovači Španělů prali s kontrolou, což vyústilo ve čtyřbodový zisk soupeře. Jediný španělský bod zařídil sólo homerunem Wander Encarnación. 

Konečné pořadí turnaje:
1. Hakusoh Globetrotters
2. Španělsko
3. Česko
4. The North Baseball
5. Řecko
6. Old World Baseball
7. Utenos Titanai

Fotogalerie turnaje zde

Starší články