1. Home >
  2. PBT zná semifinalisty

PBT zná semifinalisty

Evženie Votinská, 24.06. 2022 Aktuality

Třetí den turnaj byly odehrány poslední zápasy v obou skupinách, po kterých je jasno o složení semifinálových dvojic letošního 41. ročníku. Do programu bohužel zasáhlo počasí, a tak muselo být zrušeno odpolední homerun derby a večerní duel mezi Českem a Španělskem byl ukončen pro déšť v sedmé směně.

O tom, že ze skupiny A postoupí národní týmy Česka a Španělska bylo jasno už po dvou hracích dnech. Oba týmy tak hrály ve večerním zápase o lepší výchozí pozici do semifinále. Lépe začal český tým, který bodoval hned v úvodní směně, v páté pak vedl 2:1, ale španělští pálkaři v 6.hře zatlačili a na startujícího Jeffa Barta získali dva body. To se nakonec ukázalo pro výsledek zápasu rozhodující. V následujícím inningu se totiž na krčský areál spustil prudký déšť, který následně znemožnil zápas dohrát. Češi byli v tu dobu v tlaku, ale více než obsazené mety z něj nevyužily. Španělsko tak bere ve skupině A první příčku, Česko druhou.

Postupujícími ze skupiny B jsou nakonec Hakusoh Globetrotters a The North Baseball. V tabulce jsou sice před The North lépe postavení Czech Prospects, ale už před turnajem bylo ohlášeno, že tento tým se sobotních zápasů o umístění z důvodu další přípravy na domácí ME, nezúčastní. Z turnaje rovněž odstoupili litevští Utenos Titanai, kteří do něj naskočil těsně před jeho začátkem po odřeknutí Francie.
Ve svém posledním utkání na turnaji podlehli kanadským The North Baseball 2:12, když početně omezená baterie nadhazovačů nedokázala čelit pálkařské síle soupeře. Na dva homeruny a celkem 11 hitů, nedokázal litevský tým reagovat.

Třetí výhru v turnaji si připsali Hakusoh Globetrotters a vyhráli s přehledem skupinu B. Tentokrát si jasně poradili s Czech Prospects 10:0. Čeští mladí nadhazovači nezachytili nástup zkušenějších soupeřů a po třech směnách prohrávali 0:7. Tým Globetrotters opět nechal zahrát většinu lavičky, a nakonec ukončil zápas po 7 směnách.

A právě výběr zahraničních hráčů hrajících v Evropě bude semifinálovým soupeřem českého výběru. Ve druhém semifinále se utká Španělsko s kanadským výběrem The North Baseball.

Věřme, že do rozpisu sobotních utkání o konečné umístění nezasáhne počasí, jejich plán je následující:
10:00 o 5. místo Řecko vs. Old World Baseball – hřiště Tempo
10:30 semifinále 1 Česko vs. Hakusoh Globetrotters - hřiště Eagles central
10:30 semifinále 2 Španělsko vs. The North Baseball - hřiště Eagles 2
16:00 o 3.místo
18:30 finále

Všechna utkání budou opět streamována na platformě StayLive

Fotogalerie zde

Starší články