>

Španělsko a oba české týmy jsou zatím bez porážky

Evženie Votinská, 23.06. 2022 Aktuality

Ze čtyř ve čtvrtek hraných utkání skončila tři jasnou výhrou, naopak duel mezi Španělskem a Řeckem byl napínavý a vyrovnaný až do samého konce.

Z vítězství 4:2 se nakonec radovali obhájci titulu, ale museli o svůj druhý turnajový úspěch tvrdě zabojovat. Španělé se dlouho nemohli prosadit proti skvěle házejícímu Orfanidisovi. A naopak díky homerunu Mahalikise v průěhu zápasu vedli 2:1. Možné překvapení Řecku zmařily tři doběhly španělského týmu na dva auty v dohrávce 8.směny.

Tým Czech Prospects čekali litevští Utenos Titanai a čeští mladíci nezaváhali ani ve svém druhém vystoupení a vyhráli jasně 11:3. O výsledku utkání rozhodla 3.směna, po které se české naděje ujaly vedení 9:0. Ve zbytku zápasu už se proti hostujícím nadhazovačům z české Extraligy, kteří posílil litevské hráče, tolik neprosazovali.

Česká reprezentace se utkala s americkým výběrem Old World Baseball. Stejně jako ve středu měl český tým pomalejší vstup do utkání, byť se po homerunech Hajtmara a Smoly ujali hubeného vedení. V 5.směně ale prolomil dobře nadhazujícího Murphyho a pěti body rozhodl o svém konečném vítězství 8:1. I ona tak má již dvě výhry v turnaji, což znamená, že postupují do semifinále.

Ani druhé utkání Hakusoh Globetrotters vyrovnaný duel nepřineslo. Kanadští mladíci The North Baseball už po 4.směně prohrávali 0:8 zejména díky dvěma homerunům Gallaghera. Výběr Globrotters postupně navyšoval náskok až na konečných 16:0 po 7.směně. Již tradičně tým zapojil do hry více než 25 hráčů.

Fotogalerie zde

Starší články