>

První den PBT patřil domácím týmům

Evženie Votinská, 22.06. 2022 Aktuality

První hrací den PBT přinesl tři jasné výhry a jeden těsnější souboj.

V prvním duelu turnaje se utkali Hakusoh Globetrotters s litevským týmem BK Utenos Titanai, jenž naskočil do turnaje na poslední chvíli jako náhrada za Francii. Týmu Globetrotters, dříve International Stars se velmi povedl úvod střetnutí. Po dvou směnách vedl 8:0 zásluhou tří homerunů. Litevští hráči ale zabojovali a dotáhli utkání až do 9.směny. V jeho průběhu se i oni mohli radovat z odpalu za plot. Zápas nakonec skončil výhrou Globetrotters 11:2.

Obhájce titulu ze Španělska si poradil s výběrem amerických univerzit Old World Baseball, za který je v rosteru také český nadhazovač Boris Večerka 13:4. Úvodní bod utkání sice získali Old World díky homerunu lead-off Luca Helbera, ale v jeho dalším průběhu kralovali španělští pálkaři. V závěru oba týmy prostřídali své nadhazovače a k vidění byli další dva homeruny.

Czech Prospects od dohrávky 1. směny v utkání s The North Baseball diktovali tempo. Utkání definitivně zlomili ve svůj prosběh v jeho polovině, kdy se dostali do průběžného vedení 8:3. Blýskl se zejména Michal Šindelka, který stáhl hned 5 bodů, a pro dva sám doběhl. Utkání skončilo 13:5.

Nejvyrovnanější pak byl večerní duel mezi Českem a Řeckem. Ve skvělé atmosféře, kterou vytvořilo více než 300 dětí z českých klubů, Řecko českému výběru dlouho vzdorovalo. Češi šli do vedení po lead-off homerunu Milana Prokopa a až do 7.směny drželi pouze jednobodový náskok 2:1. Poté zisk dalších bodů rozjel homerunem Filip Smola a Češi nakonec zvítězili 7:1.

Fotogalerie zde

Starší články