>

Francii nahradí litevský BK Utenos Titanai

Evženie Votinská, 21.06. 2022 Aktuality

V pondělí obdrželi organizátoři turnaji špatnou zprávu od francouzského reprezentančího týmu, který se z účastni na turnaji omluvil z důvodu onemocnění covidem.

Zrušení účasti jednoho z týmů dva dny před začátkem turnaje je samozřejmě pro organizaci a systém turnaje problém, ČBA se ale podařilo domluvit s litevským týmem BK Utenos Titanai, který je v současné době v ČR na soustředění, tým navíc posílí hráči z české Extraligy.
Baseballový klub Utenos Titanai se v roce 2020 stal mistrem Litvy. Bylo to poprvé v historii města Utena (od roku 1987), kdy se mistrem stal baseballový tým dospělých. V roce 2021 se Utenos Titanai zúčastnil kvalifikace na Pohár federace a na tomto turnaji obsadil druhé místo. Trenér Utenos Titanai Eimantas Zickus byl dva roky po sobě 2019-2020 Litevskou baseballovou asociací uznán jako nejlepší trenér v Litvě. Byl také vybrán jako trenér litevského národního týmu Baseball5 v roce 2020. Ta získala druhé místo, díky němuž mohla jet na mistrovství světa v listopadu 2022 do Mexika.

FB stránky klubu 

V rozpise PBT tak nedojde k žádným změnám, BK Utenos nahradí Francii ve všech zápasech základní skupiny. Další případné změny v zápasech o umístění budou řešeny na dnešním technickém mítinku.

Starší články