1. Home >
  2. Představujeme vám - národní tým Česka

Představujeme vám - národní tým Česka

Evženie Votinská, 20.06. 2022 Aktuality

Pro českou reprezentaci je účast na 41. ročníku PBT důležitou součástí přípravy na zářijový turnaj Kvalifikace World Baseball Classic. Tým po ME 2021 v Itálii, kde skončili Češi na 5.místě, převzal nový realizační tým. V jeho čele nyní stojí po devíti letech opět český trenér, a to Pavel Chadim, jenž byl úspěšný jako mládežnický reprezentační trenér.
Tým prochází rovněž generační výměnou a tak v nominaci na turnaj najdete plno nadějných mladíků. Nechybí však ani zkušení hráči, kteří mají za sebou starty na velkých akcích. V rámci přípravy na PBT odehrál národním tým baseballovou exhibici All Star Game s výběrem extraligových hvězd, ve kterém zvítězil 11:10.

Ve světovém žebříčku je Česko na 16.pozici, tedy jako druhý tým Evropy. Na ME skončilo nejlépe na 4.místě na domácím ME v roce 2014. Z posledních turnajů bralo vždy 5.místo, vlekým úspěchem byl postup na Kvalifikaci o OH v roce 2019. Na světovém fóru se pravidelně zúčastní Kvalifikaci o hlavní turnaj WBC. 

Národní tým čeká na vítězství na PBT už sedm let. V zisk trofeje neproměnil účast ve finále v roce 2020 ani 2021. Ve skupině se utká postupně s Řeckem, Old World Baseball a obhájcem prvenství ze Španělska. 

ROSTER ČESKO        
Surname First name L / R Field position
Bat Throw
Minařík Marek R R P
Novák Jan R L LHP
Satoria Ondřej R R P
Rabinowitz Jake R R P
Duffek Tomáš R L LHP
Čapka Filip R R P
Mergans David R R P
Barto Jeff R L LHP
Tomek Jan R R P
Ercoli Lukáš R L LHP
Hlouch Lukáš L R P
Hussey John R R P
Pacal Lukáš R R P
Červenka Martin R R C
Mužík Martin R R C
Pejchal Kamil L R C
Kubica Jakub L R IF
Smola Filip L R IF
Hajtmar Jakub R R IF
Pernička Martin R R IF/OF
Prokop Milan R R IF
Novotný Radim R R IF
Dubový Arnošt R R OF
Menšík Matěj R R OF
Grepl Jakub R R OF/IF
Krejčiřík Marek L R IF/OF
Starší články