>

PBT zná semifinalisty

čba, 25.06. 2021 Aktuality

​Útočnou bitvu viděli diváci v Eagles parku při večerním utkání Česko – Španělsko v rámci 40. ročníku Pražského baseballového týdne. V utkání trvajícím více než tři hodiny byl nakonec šťastnější tým z Pyrenejského poloostrova, který zvítězil 10:9.

Oba účastníci zápasu měli jistotu semifinále, rozhodovalo se o vítězi skupiny a také soupeřích pro další dvě české reprezentace, které postoupily do bojů o medaile. Český baseball tak bude mít v semifinálových bojích tři zástupce – reprezentaci mužů, U23 a U18.

Ze hry totiž vypadl výběr International Stars, který podlehl 1:2 české záloze. Úřadující Mistři Evropy do 23 let totiž dokázali porazit tým složených ze zahraničních hráčů evropských lig 2:1, a zajistit si postup právě na úkor svého soupeře. Zasloužil se o to walk off singlem Radim Novotný.

Junioři připravující se na červencové ME hráli ve skupině B, kde s přehledem porazili reprezentace Švédska i Slovenska.

Poslední zápas ve skupině A začalo lépe Španělsko bodující hned v první směně po dvoubodovém homerunu Yancarla Franca při dvou autech. Čeští reprezentanti ale dokázali reagovat a po 4.směně vedli 5:4 i díky Šest bodů v následujících dvou směnách, ale opět otočilo jazýček vah ve prospěch španělského týmu. Češi ještě zabojovali a dvěma body po dobězích Petra Zýmy a Filipa Smoly v 8. hře snížili na 9:10, ale více jim soupeř nedovolil. Na kopci se v českém týmu vystřídali tři nadhazovači – Ondřej Furko, Lukáš Hlouch a Jiří Vavruša. V zápase padlo 22 hitů, z toho 3 homeruny, ale k vidění bylo také celkem 9 chyb pole. „Bylo hodně hitů na obou stranách i delších odpalů, ale myslím, že dneska rozhodly errory, kdy jsme v klíčových momentech udělali hodně chyb, což je proti soupeři, který měl dnes snad jen jeden strike out je hodně těžké. Zároveň dali naši nadhazovači hodně met zdarma a oni dokázali kontaktními odpaly ty body stáhnout. Musíme proti takovému soupeři hrát kvalitní obranu. Dnes jsme nepodali takový výkon, který by si zasloužil výhru,“ okomentoval zápas kapitýn týmu Jakub Malík.

Tento výsledek pak ustanovil zítřejší semifinálové dvojice: od 14:00 hod. se utká Španělsko s reprezentací U18, ve večerním semifinále pak dojde na reprízu úvodního duelu turnaje, tedy zápas mezi A týmem a reprezentací U23. Ještě před tímto utkáním je na programu atraktivní Homerun derby. Zástupci všech týmů budou mít k dispozici 90 vteřin během kterých budou mít za úkol odpálit co nejvíce míčků za homerunový plot. Vloni vyhrál Ryan Johnson, kterého jsme mohli v sezóně vidět v dresu extraligového klubu Nuclears Třebíč, a který je i letos v týmu International Stars. Ty čekají zápasy o 5.-7. místo se Švédskem a Slovenskem.

Všechny zápasy jsou streamovány na YouTube kanále BaseballCzech, fotografie najdete ve Fotobance ČBA

Starší články