>

Výhry pro Španělsko a Švédsko

Evženie Votinská, 24.06. 2021 Aktuality

​Po úvodním zápase PBT mezi českými národními týmy se do jubilejního 40. ročníku tohoto turnaje pustily také ostatní účastníci.

Po úvodním zápase PBT mezi českými národními týmy se do jubilejního 40. ročníku tohoto turnaje pustily také ostatní účastníci.

V odpoledním zápase si Švédsko poradilo se Slovenskem, když vyhrálo 13:2. O osudu utkání rozhodla 6.směna, ve které soupeř českého týmu ve skupině ME v Itálii získal celkem 7 bodů a svému protivníkově bodově odskočil. Slovensko bude bojovat o účast ve skupině A ME v domácí kvalifikaci, a pokud zvítězí, bude rovněž soupeřem českých reprezentantů. V jeho dresu je na turnaji několik hráčů známých z české Extraligy, např. MárioGottschall hrající letos za Blesk Jablonec a Martin Lukačka, hráč pražského SaBaTu.

Ve večerním duelu se v krčském areálu postavila Španělsku česká reprezentace U23. Svěřenci Vladimíra Chlupa, které čeká na podzim Mistrovství světa, si nedokázali poradit se španělskými nadhazovači a úřadujícímu bronzovému týmu Evropy podlehli po šesti směnách 0:10. Španělé nasbírali na Matěje Satoriu, Lukáše Pacala a Jana Konráda celkem 15 hitů, z toho 3 homeruny. Naopak česká záloha dokázala odpálit pouhé dva hity. Jedním z hráčů, kterému se to podařilo byl Šimon Blažek, který v závěru utkání vystřídal zraněného Martina Perničku. Blažek trefil hned první nadhoz až k plotu v levém poli, následně byl ale vyautován mezi metami: „Byla to moje základní běžecká chyba. Udělal jsem o krok navíc a už se nestihl vrátit. Zápas proti takovým soupeřům je těžký, jsou to obrovský chlapi, kteří hází to nejrychlejší, co tady nejspíš uvidíme. Takové nadhozy nevidí člověk každý den. Nebyli jsme schopni se dostat na balón. Musíme se z toho poučit a pokračovat dál.“

Čtvrteční program turnaje je velmi bohatý. Již v 11:00 hod. s v Eagles Parku utkají International Stars se Španělskem. Od 15:00 hod. budou bojovat hráči U23 o první výhru v turnaji s International Stars, které tak čekají dvě utkání v jednom dni. Také Španělsko bude hrát dva zápasy, večer se postaví proti českému áčku. Ve skupině B na Tempu si doubleheader zahraje česká juniorská reprezentace. Od 13:00 hod. hraje se Švédskem, od 16:30 hod. se Slovenskem. Všechna utkání jsou streamována na YouTube kanále baseballczech. Zájemci o „živý“ baseball se mohou vypravit do obou areálů, kde je možné za dodržení platných hygienických předpisů možné zápasy sledovat z tribun.

Starší články