>

Druhá výhra pro mužský národní tým

Redakce, 23.06. 2021 Aktuality

​Ve druhém utkání Pražského baseballového týdne nastoupila česká reprezentace proti týmu International Stars, tedy výběru zahraničních hráčů z evropských baseballových soutěží. Po výborném začátku dokázala několikanásobného soupeře porazit 5:2 a připsala si tak druhou výhru v turnaji.

Ve druhém utkání Pražského baseballového týdne nastoupila česká reprezentace proti týmu International Stars, tedy výběru zahraničních hráčů z evropských baseballových soutěží. Po výborném začátku dokázala několikanásobného soupeře porazit 5:2 a připsala si tak druhou výhru v turnaji.

Samotnému utkání předcházelo slavnostní zahájení turnaje v rámci kterého byli uvedeni do Síně slávy českého baseballu dva noví členové – Tomáš Vavruša a Miloš Dneboský. Slavnostní nadhoz provedla Chargé d’affaire Velvyslanectví USA v Praze paní Leah Peace.

Čeští pálkaři nastoupili proti startujícím Wesley Romerovi velmi agresivně a útočně. Roemer si sice během jediné směny zapsal 2 strike outy, ale zároveň také 4 obdržené body a 6 hitů. Po dvoubodovém homerunu Petra Čecha a dalších odpalech Červinky, Menšíka, Zelenky, sebeobětovacím odpalu Zýmy a doublu Adama Hajtmara se Češi dostali do vedení 4:0. International Stars dokázali na tento útok odpovědět a díky dvoubodovému homerunu Evyna Yamaguchiho snížili na 2:4. Pak už měli do konce utkání navrch nadhazovači. Na straně soupeře se jich prostřídalo celkem šest – všichni zástupci české Extraligy. Pátý bod přidala česká reprezentace v 5.směně. Po dalším doublu Adama Hajtmara skóroval Martin Zelenka. „Zahrát si opět za národní tým byl skvělý zážitek, protože být v seniorském nároďáku byl jeden z mých velkých snů. Když si vzpomenu, jak jsem byl malý kluk a chodil jsem na PBT a pomáhal uklízet hřiště a koukat víceméně na všechny hráče, kteří jsou tady, tak je to něco neuvěřitelného stát teď vedle nich,“ vzpomínal hráč pražského Tempa, na jehož hřišti se zápas hrál. „Dali jsme na začátku pár hitů po sobě, pak jsme trochu polevili, ale v obraně to bylo perfektní a nadhazovač taky super, takže povedený zápas,“ hodnotil utkání Zelenka, autor dvou hitů.

Kromě startujícího Ondřeje Satorii se na nadhozu představili také Tomáš Duffek a tradiční closer Martin Schneider.

Posledním soupeřem českého národního týmu bude ve čtvrtek 24.6. bronzový celek z ME 2019 – Španělsko. Jedná se určitě o jednoho z nejtěžších soupeřů a diváci, kteří mohou přijít do hlediště, by si neměli tento zápas nechat ujít. Hraje se od 19:00 hod. v Eagles Parku.

Starší články