>

PBT zná osmého účastníka letošního ročníku

Evženie Votinská, 02.05. 2022 Aktuality

Osmým účastníkem 41. ročníku Pražského baseballového týdne bude reprezentace Řecka, doplní tak sedmičku známých a potvrzených týmů: česká reprezentace mužů, Španělsko, Francie, Hakusoh Globetrotters (EU), Old World Baseball (USA), The North Baseball (CAN) a Czech Prospects.

Pro řecký výběr se bude jednat o premiérovou účast na pražském turnaji. „Po sérii jednání s vícero federacemi jsme dospěli ke společné dohodě o účasti s týmem Řecka. Věříme, že se jedná o skvělou volbu. Řecký tým prochází určitou obměnou a turnaj bere jako jednu z prioritních akcí pro sestavení národního týmu,“ říká k netradičnímu účastníkovi ředitel PBT Karel Jaksch.

Řecko je pravidelným účastníkem Mistrovství Evropy, nejlépe se umístilo na 7. místě v roce 2012. Loňský šampionát mu tolik nevyšel, a o setrvání v A skupině bojovalo srdnatě v utkání s Francií, které skončilo až ve 12.směně jeho vítězstvím. V zápase o 13. příčku pak podlehlo těsně Ukrajině. S českým výběrem se na ME utkalo naposledy v roce 2014 v Ostravě, a Češi vyhráli 17:2.

"Letošní 41. ročník slibuje dobré zápasy v obou skupinách a všichni účastníci budou chtít zabojovat o přední umístění. Španělsko přijíždí s cílem obhájit loňské zlato. Věříme, že pro fanoušky i týmy přichystáme kvalitní a atraktivní turnaj,“ doplňuje Jaksch.

Ten začíná ve středu 22.6., hrát se bude na hřištích Eagles Praha a Tempa Praha. Součástí programu turnaje bude tradiční Homerun derby, v areálu Tempa bude probíhat turnaj ČBP kategorie U11, v areálu Eagles jsou naplánovány tréninky a soustředění dalších baseballových reprezentací, včetně žen.

Finální rozpis bude zveřejněn v nejbližších dnech. Těšíme se na vás!

Starší články