>

Pražský baseballový týden vstupuje do další dekády

Karel Jaksch, 28.03. 2022 Aktuality

Pražský baseballový týden je druhým nejstarším baseballovým turnajem v Evropě a letošním ročníkem vstupuje do dalšího desetiletí. I navzdory celosvětové situaci s C-19 v posledních dvou letech se podařilo turnaj vždy uspořádat, z loňského si odvezla vítězství reprezentace Španělska.

Turnaj se snaží zařadit mezi evropskou špičku, o čemž vypovídá i účast letošních týmů, kdy je Pražský baseballový týden pro mnoho reprezentací hlavní přípravnou akcí před vrcholnými turnaji v dané sezóně. Letos jím bude kvalifikace na World Baseball Classic, kde bude chtít (nejen) česká reprezentace vybojovat postup na hlavní turnaj. V roce příštím se bude jednat o hlavní přípravu a poměření sil před ME mužů 2023, které hostí Česká republika.

Svou účast potvrdilo Španělsko, vítěz loňského ročníku a horký adept na obhajobu prvenství, těšit se můžeme na kvalitní tým s nejvyššími ambicemi. Staronovým účastníkem bude Francie, ta se turnaje účastnila poprvé v roce 1996, v průběhu let se několikrát dostala do bojů o medaile, ale nejvýše dosáhla na stříbrný kov. Na turnaji samozřejmě nebude chybět česká reprezentace, která se v březnu v rámci Tenerife Spring Cupu utkala v přípravných zápasech právě se zmíněnou Francií. Pro český národní tým půjde o první velkou výzvu pod vedením nového trenéra Pavla Chadima, jedná se jednu ze dvou hlavních akcí sezóny v letošním roce.

Dalším (ne)tradičním účastníkem budou letos Hakusoh Globetrotters, tým spadající pod organizaci „Baseball Jobs Overseas“, která zaštiťuje působení zahraničních hráčů v evropských soutěžích. Jedná se o spolupráci organizace International Stars, která se v letošní roce rozhodla sama za sebe neúčastnit, spojit síly a přivést na turnaj tým z nejkvalitnějších importů. Těšit se můžeme na další dva zámořské projekty, konkrétně Old World Baseball z USA a The North Baseball z Kanady, oba týmy jsou složené z hráčů univerzitních lig a Pražského baseballového týdne se zúčastní v rámci jejich cestě Evropou po baseballových turnajích. Své zastoupení bude mít Česká republika U18, která v loňském roce obsadila celkové solidní třetí místo a letos ji čeká Mistrovství Evropy, které bude hostit ve dnech 13.-20.8. Česká republika.

O posledním volném místě v turnaji v současné chvíli jednáme a jeho jméno by mělo být známo do konce dubna.

Termín turnaje je 22. až 25. června, hrát se bude v areálech Eagles Praha a Tempo Praha. 

Starší články