>

Homerun derby vyhrál Roibert Decena

, 22.11. 2021 Aktuality

Také letošní 40. ročník Pražského baseballového týdne má svého vítěze homerun derby. Stal se jím Roibert Decena ze španělské reprezentace. Ve finálovém rozstřelu porazil loňského vítěze Ryana Johnsona, který letos hraje českou Extraligu za Nuclears Třebíč.

Akce musela být kvůli dešti přesunuta z pátka na sobotu, ale nic to ne ubralo na její atraktivitě prestiži. Své hráče poslalo do souboje o nejlepšího pálkaře homerunů pět reprezentací. Za A tým nastoupil Martin Zelenka, U23 reprezentoval Martin Kalábek, U18 Michal Zelenka, Španělsko Roibert Decena a International Stars Ryan Johnson.

Hráči měli 90 vteřin během kterých měli odpálit co nejvíce homerunů. Do finále se stejným počtem odpalů postoupili oba zahraniční účastníci, kteří shodně odpálil 3 míčky za plot. Rovněž finálová bitva byla vyrovnaná – španělský zástupce Decena pálil do levého pole, Johnson do pravého a oba opět trefili stejný počet homerunů – dva. Soutěž tedy musel rozhodnout rozstřel, ve kterém se čas pro pálení zkrátil na 60 vteřin. Začínal opět Španěl a zopakoval svůj výkon prvního kola – tedy 3 homeruny. Johnson tentokrát nedokázala svého soupeře dotáhnout a svou misi skončil na dvou míčkách odpálených za plot.

Vítězem Homerun derby v rámci jubilejního 40. ročníku Pražského baseballového týdne se tak stal Roibert Decena vnější polař španělské reprezentace.

 

Starší články